1992-yil 8-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Famoniga asosan Ittifoq qaramog‘idagi O‘zbekiston SSR prokuraturasi O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasiga aylantirilgan. (https://www.lex.uz/docs/147159)
2016-yil 19-dekabrdagi O‘RQ-414-son Qonunga asosan 8-yanvar – O‘zbekiston Respublikasi prokuratura organlari xodimlari kuni etib belgilangan.
Yurtimizda (https://lex.uz/docs/3080268) qonunlarning aniq va bir xilda bajarilishi ustidan nazoratni olib boruvchi barcha jonkuyar, fidoyi prokuratura organlari xodimlarini kasb bayrami bilan tabriklab, mashaqqatli va sharafli vazifalarini amalga oshirishda kuch-quvvat hamda omad tilaymiz!

8 января 1992 года Президент Республики Узбекистан принял фамилию в основном Союза прокуратуры карамагидской Узбекской ССР айлантирилган.
19-го декабря 2016 г.-414-й закон Республики Узбекистан в основном 8-го января – прокуратура Республики Узбекистан назначила должностного лица прокуратуры Республики Узбекистан этиба белгилангана.
Юртимизда https://lex.uz/docs/3080268 в связи с этим, в связи с нарушением закона и нарушением правил надзора олиб борувчи барча жонкуйяр, в соответствии с требованиями прокуратуры, поздравил должностных лиц с выдающейся профессией, трудолюбием и честью должностного лица амальги оширишды куч-зижди.