Dastlab, Xitoy davlatidan tashrif buyurgan delegatsiya a’zolari uchun rasmiy qabul o‘tkazildi. Unda davlatlarimiz Prezidentlarining o‘zaro do‘stlik munosabatlari, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi rivojlangan hamkorlik aloqalari keyingi yilda yangi bosqichga chiqqani qayd etildi.
Shundan so‘ng, Xitoydan tashrif buyurgan 20 dan ortiq kompaniyalar vakillari hamda vohamiz tadbirkorlari ishtirokida "B2B" formatidagi muzokaralar o‘tkazildi. O‘zaro uchrashuvlarda ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, yangi loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish yuzasidan qator kelishuvlarda erishildi.

Сначала был устроен официальный прием для членов визитной делегации из Китая. Было отмечено, что дружеские отношения между президентами наших стран и развитое сотрудничество между нашими странами в следующем году вышли на новый этап.
После этого прошли переговоры в формате «В2В» с участием представителей более 20 компаний Китая и бизнесменов нашего оазиса. В ходе взаимных встреч достигнут ряд договоренностей относительно развития двустороннего сотрудничества, разработки и реализации новых проектов.